Bitcoin [BTC] Investors are Pricing in the Developments Around COVID-19: Eksperci

Okres po katastrofie koronaawirusowej był jednym z niedowierzania, pokazującym rozłączenie między odczuciami rynku a działaniami cenowymi.

Podobno przepływ inwestycji w obligacje odzwierciedla pozytywne nastawienie do Chin i Europy. Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych inwestorzy wciąż są zaniepokojeni.

Zarejestruj się i zdobądź 10 dolarów.
W Stanach Zjednoczonych, a nawet w Indiach, duża liczba codziennych spraw jest jednak nadal poważnym problemem. Thomas Lee, analityk finansowy i partner w Funstrat tweetował,

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w m Bitcoin Rush Viking Conquest! Zagraj teraz!
Nawet gdy dzienny wzrost liczby przypadków jest szczytowy, potrzeba trochę czasu, aby codzienne zgony osiągnęły szczyt.

thomas lee i covid-19 przypadków

Lag Between No, of Cases and Death in the US (Źródło: Tweet)
W miarę jak niepewność wokół akcji, a wraz z nią Bitcoin nadal rośnie, znany inwestor, Tyler D. Coates, zauważa wpływ wirusa na inwestorów. Powiedział nam w odpowiedzi,

widzimy już pośrednie skutki drukowania pieniędzy płynących do BTC i złota.

Obecnie lekarstwo na tę chorobę jest słabo rozwinięte, a ludzie na całym świecie pragną szczepionki. Jedynym rozwiązaniem, które teraz pozostaje ludziom, jest dystans społeczny i nadzieja na zwiększenie swojej odporności.

Jednak pomimo doniesień o próbach i sukcesach niektórych firm farmaceutycznych, prawdopodobieństwo, że szczepionka zostanie przyjęta do końca 2020 roku, jest bardzo wątpliwe. Jay Hao, dyrektor generalny Okexu, powiedział nam,

Myślę, że koronaawirus nie odejdzie w najbliższym czasie. Wiele dowodów wskazuje na to, że wirus stale mutuje, a my już widzimy tak zwany COVID-20. W związku z tym nie sądzę, aby szczepionka działała w pełni – a także, ze względu na fakt, że przeprowadzono tylko kilka badań, wpływ potencjalnych skutków ubocznych nie jest jeszcze znany. Powiedziawszy to, osobiście nie widzę, aby szczepionka miała w tej chwili duży wpływ na rynki Bitcoinów.

Płynność wynikająca z ilościowych środków łagodzących powoduje dewaluację dolara amerykańskiego i ucieczkę w kierunku bardziej ryzykownych inwestycji. Ponadto, podczas gdy rynki najwyraźniej nie uwzględniły negatywnego wpływu rosnącej liczby przypadków, inwestorzy starają się teraz uwzględnić spowolnienie, przechodząc do obligacji, złota i Bitcoinów.

Charles Edwards, analityk on-chain i założyciel Capriole.io powiedział nam,

W sumie nie sądzę, aby (szczepionka) wywarła wpływ, gdy będzie już dostępna, ponieważ rynki już ją wyceniły. Największy wpływ będzie miał, gdy zostanie oficjalnie ogłoszona data, kiedy szczepionka będzie mogła być wprowadzona na rynek, a wpływ na markery będzie zależał od ilości szczepionek, które mogą być wprowadzone. W sumie jednak rynek prawdopodobnie już wycenia szczepionkę na rok 2021 lub 2022.

Bitcoin [BTC] wypracowuje nowe, coroczne wzloty, a rynki kryptograficzne są zbyt duże, co sprawia, że jest to idealne miejsce, aby udowodnić, że jest atutem niezwiązanym z produkcją.

Czy sądzisz, że w przyszłości prawdopodobnie będziemy świadkami gorszych krachów? Proszę podzielić się z nami swoimi poglądami.

Aby uzyskać codzienną analizę cen, śledź nas na TradingView